Zir.Müh. Emre AVCI

Gölcük Mah. Gölcük Sk. No:123 Ula/MUĞLA
P.tesi-C.tesi: 08:00 - 19:00

Anahtar Teslim Fizibilite Çalışması

ANAHTAR TESLİM TESİS FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI

Meyve bahçesi tesis edilecek yerin ekolojisine ve toprak yapısına uygun tür, anaç ve çeşit önerisi,

1-) Arazi keşfi :Yatırımcı ile biraraya gelerek arazinin coğrafi durumu, toprak yapısı,iklim şartları ,hedef Pazar doğrultusunda dikilecek çeşitler belirlenir.Daha sonra yatırımcı bu çeşitlerden hangisi ile yola devam edeceğine karar verir.Bu arada toprak analizi yaptırılır.

 

2-) Yatırımcının istekleri doğrultusunda arazi temizliği ve dozerle patlatma yapılacak ise sektör de uzun yıllardır çalışmış konusunda uzman ve yaptığı işin arkasında duran partner ortağımız işin ön incelemesini yapar fiyat teklifini hazırlar.

 

3-) Yatırımcının isteği doğrultusunda kenar çit olacak ise yine bu konudaki uzman arkadaşımız arazi ön incelemesini yapar fiyat teklifini hazırlar.

 

4-) Fidan dikim için belirlenen mesafede dikim çukurlarının ölçülerinin alınması ön inceleme yapılır fiyat teklifi hazırlanır.

 

5-) Fidan dikim çukurlarının hangi yöntemle açılacağının karar verilmesine müteakip ön inceleme yapılması ve fiyat teklifi hazırlanması.

 

6-) Dikilecek çeşidin belirlenmesine müteakip fidan fiyatı belirlenmesi kullanılacak ise , gübre maliyetlerinin belirlenmesi,dikimde fidan bağlama kazığı kullanılacak maliyetinin belirlenmesi için fiyat teklifinin hazırlanması.

7-) Fidan dikiminde gübrelerin çukurlara dağıtılması ,fidanların çukurlara dağıtımı, fidanların dikimi işi, kazıklarının bağlanılması işi için gerekli çalışmalardan sonra fiyat teklifinin hazırlanması.

 

8- Yatırımcının isteği doğrultusunda su ve enerji kaynağı varsa alternatif sulama yöntemlerinden birinin belirlenmesi ve buna uygun projenin ön inceleme yapılması ve fiyat teklifi hazırlanması.

 

TÜM BU MALİYET ÇALIŞMALARI YAPILDIKTAN SONRA YATIRIMCIYLA ORTAK BİR NOKTADA BULUŞULMASINA MÜTEAKİP SÖZLEŞME İMZALANIR.

 

Bu aşamadan sonraki çalışmamız ise toprak ve yaprak analizlerinin yapılması ve sonuca göre arazinin ( organik tarım,iyi tarım mevzuatlarına uygun ) yıllık bakım programlarının yapılması konusunda teknik destek vermektedir.

 

Yine ilerleyen dönemlerde talep edilmesine müteakip budama konusundaki ihtiyaçlarında işletmelerin yanında olmak bu konudaki ihtiyaçlarının giderilmesinde yardımcı olmak.